Kas yra diskgolfas?

Taip, diskgolfas yra būtent toks žaidimas, kaip skamba ir jo pavadinimas. DISKAI + GOLFAS. Jeigu paprastame golfe naudojamos lazdos ir kamuoliukai, kuriuos reikia įmušti į duobutę, tai diskgolfe naudojame specialius skraidančius diskus, kuriuos reikia pataikyti į specialius taikinius (metalinius krepšius).

Diskgolfas yra viena greičiausiai populiarėjančių sporto šakų pasaulyje. Šiuo metu yra daugiau nei 11 000 įsteigtų parkų visame pasaulyje, o kas 24 valandas įrengiami du nauji parkai. Priešingai, kas 48 valandas yra uždaromas standartinio golfo aikštynas.  Daugumoje parkų visame pasaulyje yra 9 arba 18 krepšių. Kiekvienas parkas skiriasi tiek ilgiais, tiek ir sudėtingumu. Daugelyje parkų taip pat yra keli krepšių išdėstymai, taip sukuriamos kelios diskgolfo trasos viename parke.

Pagrindinės diskgolfo taisyklės.

Pagrindinis žaidėjo tikslas, per kuo mažiau metimų, diską  pataikyti į krepšį. Žaidimas pradedamas nuo starto aikštelės iš kurios yra daromas pirmas metimas link krepšio, Nuo tos vietos kur nusileido ir sustojo diskas, daromas antras metimas. Ir taip metame kol pataikome į krepšį. Būna ir tokių atvejų, kai į krepšį pataikoma ir pirmu metimu, tai vadinama (ACE). Retas reiškinys, bet įmanomas.  Žaidimo taškai priklauso nuo atliktų metimų. Kiekvienas metimas yra vienas taškas. Kuo daugiau metimų tuo blogesnis rezultatas. Kiekvienas krepšys turi savo PAR ( metimų skaičius nustatytas kaip standartas konkrečiam krepšiui ar visai trasai ) į kurį remiantis skaičiuojamas rezultatas. Pvz. krepšio PAR yra 4 jūs į krepšį pataikėte penktu metimu, tai jūsų rezultatas yra +1, jeigu pataikėte ketvirtu metimu t.y. 0 , jeigu pataikėte trečiu metimu -1. Viso 18 krepšių parko PAR yra 59, Jeigu jūs visą parką sužaidėte ir padarėte 74 metimus, tai jūsų rezultatas yra +15. Profesionalūs žaidėjai įprastai žaidžia žemiau PAR t.y. jų rezultatas visada su minuso ženklu, pradedantiesiems ar mėgėjams įprastai mažiau nei +10 sunku sužaisti.

Nauda.

Visų svarbiausia, šis sportas yra nemokamas. nereikia nuomotis salės ar mokėti už treniruotes ( žinoma norint, galima rasti ir mokamų treniruočių) . Tiesiog ateini į parką, kuris įprastai būna mieste ir žaidi.

Šis sportas neturi nei amžiaus apribojimų, nei lyties. Žaidžia visi kas tik gali pakelti ir mesti diską. 

Laisvalaikis ir sportas gryname ore.

Diskgolfas ne sezoninis sportas, žaidžiame visus metus.

Praktika jau parodė, kad erdvės ar parkai kuriuose atsiranda diskgolfo trasos, tampa švaresni, tvarkingesni ir labai lankomi.

Puiki vieta kur JAUNIMAS gali atrasti save, leisti laisvalaikį, aktyviai užsiimti fizine veikla, ar netgi siekti aukštumų.

Žaisdamas diskgolfą, žmogus pamažu išmoksta valdyti savo emocijas. Kadangi tai ne komandinis, o individualus sportas, emocijos kartais tiesiog kunkuliuoja, o išsilieti nelabai yra kur. Todėl su laiku išmoksti nusiraminti, nes supranti, kad emocijos dažniausiai nepadeda pasiekti geresnių rezultatų.

Diskai

Putter - Lėtas diskas, skirtas iš nedidelio atstumo mesti į krepšį. Tačiau puikiai skrenda ir metant toliau. Įprastai naudojamas pasiekti iki 40 metrų atstumą

Midrange - Vidutinių atstumų diskas. Galima numesti ir 100+ metrų, bet įprastai naudojamas pasiekti iki 80 metrų atstumą.

Fairway driver - Lėtas tolimų distancijų diskas, įprastai naudojamas norint pasiekti iki 100 metrų atstumą, bet galima numesti ir gerokai toliau.

Distance driver - Greitas tolimų distancijų diskas, rekomenduojamas pažengusiems žaidėjams, Galima numesti 100-150 metrų ir tai ne riba, pasaulio rekordas 338 metrų vienu metimu.

Kiekvienas diskas turi skirtingas skridimo savybes kurias nurodo ant disko esantys keturi skaičiai:

Greitis    Sklandumas    Stabilumas    Grįžimas.

Kiekvienas žmogus turi skirtingą išmetimo jėgą, skirtingą techniką, todėl dažniausiai ir diskai pas visus skirtingi ir skrenda skirtingai. Todėl didysis menas yra atrasti tau labiausiai tinkantį diską ir jį pažinti. Kai pažinosi save ir kontroliuosi savo išmetimą, kai žinosi kaip skrenda tavo diskas. Tada geri rezultatai savaime ateis.

Metimo į krepšį technika:

Prisimetimo technika|:

Tolimi metimai:


TAI YRA DISKGOLFAS: